Thermal Šírava Spa Resort

Thermalpark ŠÍRAVA sa rozdeľuje na VODNÝ SVET a WELLNESS. Vodný svet pozostáva zo štyroch vnútorných bazénov (relaxačný, masážny, vlnový, detský bazén) a zo štyroch vonkajších bazénov (dva termálne bazény, masážny, oddychový bazén). Vnútorné a vonkajšie bazény s vodnými a vzduchovými tryskami a masážnymi tryskami. Vo WELLNESS sa nachádza fínska, bylinková, parná a infra sauna a Thermal SPA s procedúrami ako masáže, vaňové kúpele.

Thermal Šírava Spa Resort

Morské oko

Morské oko - je najväčšie jazero vo Vihorlatských vrchoch a tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku po Štrbskom plese a Veľkom Hincovom plese vo Vysokých Tatrách. Je jedno z najkrajších zátiší na Slovensku, ktoré si zachovalo romantiku a prirodzený pôvab. Morské oko je od hotela vzdialené cca 25 km.

Morské oko

Kaluža bazény

Kaluža bazény - V stredisku Kaluža na Zemplínskej Šírave sa nachádza neplavecký bazén, ktorý je v prevádzke od roku 2003. Bazén má dĺžku 112 m, šírku 12 m a hĺbku 1,2 m. Jeho súčasťou sú 2 detské bazény s hĺbkou 40 cm. Voda v bazéne je z vlastných zdrojov obce. Bazény sú od hotela vzdialené necelý 1 km.

Kaluža bazény

Vinianské jazero

Vinianské jazero - Návštevníkmi často vyhľadávané Vinianske jazero je situované severne od obce, v lesnom prostredí. Zaberá plochu 8 hektárov, jeho najväčšia hĺbka predstavuje 3,8 metra. Vinianske jazero vzniklo koncom 19. storočia ako rybník, a to navŕšením umelej hrádze a čiastočným privedením vody z Vinianskeho potoka, ktorá zaplavila močaristú plochu. Dnes je oblasť jazera jednou z najfrekventovanejších a najvyhľadávanejších turistických oblastí v katastri obce. V priebehu sezóny sa priamo na Viniaskom jazere organizuje viacero kultúrnych podujatí. Jednou z najúspešnejších akcií regiónu s podporov Košického samosprávneho kraja sú Jánske ohne organizované každoročne v júnovom mesiaci. Vinianske jazero poskytuje dokonalý priestor k oddychu, relaxu a tráveniu voľného času pri vode. Vzdialenosť od hotela predstavuje 5 km.

Vinianské jazero

Vinianský hrad

Vinianský hrad - Hrad Vinné, týčiaci sa v nadmorskej výške 325 m.n.m., postavený na hradnom vrchu severozápadne od obce, patrí do skupiny Národných kultúrnych pamiatok Slovenska. Vzdialenosť od hotela predstavuje 7 km.

Vinianský hrad

Ranč klokočina

Ranč klokočina - ranč je dokonalým miestom ak máte radi zvieratká a domáce prostredie. Možnosť jazdy na koni,či pohladiť veľa ďalších druhov zvieratiek určite ocenia aj vaše najmenšie deti. Vzdialenosť od hotela 3,0 km.

Ranč klokočina

Plavba výletnou loďou

Plavba výletnou loďou - Pravidelnou a neodmysliteľnou súčasťou letnej sezóny na šírave je aj výletná loď, ktorá v čase 10.00-16.00 hod prevezie celou vodnou nádržou desiatky ľudí. Vzdialenosť od hotela 4,0 km

Plavba výletnou loďou
facebook